Czy w drukarni można wywołać zdjęcia?

Dekoracją ściany mogą być nie tylko płytki oraz kafle, tynki strukturalne, ciekawe kolory, tapety, drewno, kamień lub panele, ale również spersonalizowana galeria zdjęć.

Przywołuje ona w pamięci wyjątkowe chwile w życiu mieszkańców domu. Indywidualizuje przestrzeń, nadając jej wyjątkowego charakteru. Markety budowlane oferują wiele gotowych zdjęć zabytków, krajobrazów, abstrakcji, ale czy będzie to odpowiednia dekoracja naszego domu?

Wykonane własnoręcznie zdjęcie i wydrukowane w celach dekoracyjnych pozwoli cieszyć się wyjątkowym i oryginalnym wystrojem wnętrza.

Jak wykorzystać wydrukowane zdjęcia?

Utrwalone na zdjęciach niezwykłe, ważne chwile w naszym życiu niekoniecznie musimy oglądać tylko na komputerze. Możemy zaplanować wykonanie albumu z fotografiami, który będzie formą utrwalenia wakacyjnych podróży, lub wyjątkowych chwil w życiu, dokumentacją historii bliskich nam osób albo formą prezentu dla rodziny lub znajomych.

Warto wobec tego podjąć decyzję o wydrukowaniu tych spośród zdjęć, które chcielibyśmy w szczególny sposób wyeksponować, czy to formie albumu, czy jako dekorację ściany. 

Gdzie wydrukować zdjęcia?

Możliwości wywołania zdjęć jest wiele. Można to zrobić w różnych punktach. Ważnym kryterium jest tu czas oczekiwania oraz koszt usługi. Jednym z podstawowych miejsc, które prowadzi tego rodzaju działalność jest fotograf oraz drukarnia.

Coraz więcej firm oferuje zamówienie odbitek online lub wprowadzenie swoich maszyn do różnych punktów handlowych, na których można wydrukować zdjęcia z telefonu lub pamięci zewnętrznej.

Ile kosztuje wywołanie zdjęć?

Koszt wywołania zdjęcia jest uzależniony nie tylko od miejsca wykonania usługi, ale również od jego wymiarów, rodzaju użytego papieru, ilości odbitek oraz terminu realizacji. Za odbitkę tradycyjną w rozmiarze 9 na 13 centymetrów możemy zapłacić od 0,25 do 0,40 złotego.

Natomiast za najbardziej popularny rozmiar 10 na 15 zapłacimy od 0,30 do 0,50 złotego. Koszt zdjęcia w większym, formacie, na przykład 20 na 30 centymetrów wynosi około 3 złotych. Druk wielkoformatowy jest już zdecydowanie droższy. Tu trzeba za sztukę zapłacić od kilku do kilkunastu złotych. Za wybór profesjonalnego papieru, grubszego trzeba wnieść dodatkową opłatę.

W jaki sposób ozdobić ścianę zdjęciami?

Galeria zdjęć na ścianie może znaleźć się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Tego typu dekoracja nie jest niczym zaskakującym, gdyż stanowi najprostszy pomysł na ozdobienie wnętrza. Na pewno nie może to być kompozycja przypadkowa, chaotyczna lecz przemyślana i wcześniej zaplanowana.

Istotną kwestią jest nie tylko ułożenie zdjęć, ale także ich wybór pod względem kolorystyki, wielkości, sposobu prezentacji, na przykład w ramkach, na klamerkach, wstążeczkach, w formie kolażu i wiele innych. Ważną sprawą jest właściwe skomponowanie zdjęć.

Inaczej będą wyglądały na ścianie pojedyncze fotografie, a w inny sposób będzie się prezentowała ich grupa odpowiednio rozmieszczona w celu stworzenia udanej kompozycji.

drukarnia Katowice

Zdjęcia w dużym formacie w drukarni w Katowicach idealnym sposobem na aranżację ściany?

Zdjęcia w dużym formacie są doskonałym sposobem na aranżację ściany w biurze lub swoim pokoju. Dzięki nim ocieplimy klimat wnętrza, przywołamy wspomnienia miłych, wakacyjnych wojaży, wspólnie spędzonych chwil w gronie najbliższych, czy ważnych momentów w życiu. Spośród wielu zdjęć przywiezionych z wakacji na pewno znajdą się takie, które chcielibyśmy wyeksponować i jak najczęściej wracać do nich wspomnieniami.

Zatrzymane w kadrze chwile będą stanowiły wyjątkową dekorację ściany, dlatego warto wykonać fizyczną kopię zapasową fotografii zapisanych tylko w pamięci komputera. Stworzenie z wydrukowanych zdjęć galerii pozwoli nam utrwalić i wspominać niezapomniane chwile w życiu. Najciekawsze z nich warto wydrukować w dużym formacie, na co pozwala rozwój technologii druku.

Można to zrobić bez większych problemów w drukarni w Katowicach. Szybkie wykonanie wysokiej jakości wydruku fotografii w dużym formacie i zaaranżowanie przy ich pomocy ściany pozwoli stworzyć niezwykłe i niepowtarzalne wnętrze. Jeśli zdecydujemy się na wydruk wielkoformatowy, to mamy kilka możliwości. Najprostszą i jednocześnie najmniej trwałą jest plakat.

Lepszym sposobem, nieco bardziej zaawansowanym jest wydruk na sztywnej piance, którą można przykleić lub zawiesić na ścianie. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie fotoobrazu na płótnie canvas i oprawienie go w drewnianą ramę. Taki obraz prezentuje się niezwykle estetycznie, a poza tym jest trwałą pamiątką na długie lata.